W dniu 25.11.2009 roku w naszej szkole odbyły się Andrzejki.
Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas I – III wróżby andrzejkowe.
Samorządowe czarownice Meluzyna, Wergizyna i Alzema, przebrane odwiedziły klasy w czasie lekcji, aby powróżyć dzieciom – uchylić rąbka tajemnicy, co ich czeka w przyszłości.
Czarownice przypomniały skąd wywodzą się zwyczaje wróżenia, przepowiadania przyszłości dla panien i kawalerów – Katarzynki i Andrzejki.
Następnie każdej dziewczynie i chłopcu przepowiadały przyszłość za pomocą wróżb:
Jak będzie miała/miał na imię mój maż/żona?;
Kości - co kryje suma oczek na kosatkach?;
Buty – która panna pierwsza wyjdzie za maż?.
Wszystko odbywało się w atmosferze fantastycznej zabawy.
Następnie w godzinach popołudniowych wszystkie klasy miały zabawę andrzejkową. Najpierw bawiły się dzieci z klas 1-3, później uczniowie z klas 4-6. Zabawa była pełna tańców, radości i uśmiechów. Uczniowie bawili się w świetle migających świateł i laserów oraz „dymów”.
Sala gimnastyczna została na te okazję przepięknie przystrojona sznurami z bibułą oraz balonami.
Uczennice z klas 5a, 5b i 6a pomagały nauczycielowi bibliotekarzowi Annie Sokalskiej-Wosiek przy przygotowaniu dekoracji i samej dekoracji sali gimnastycznej.

Anna Sokalska-Wosiek