Szczególne odwiedziny

2 marca 2011 roku odwiedził nas bardzo szczególny gość.
Był nim Ks. dr Wacław Depo, Biskup Ordynariusz naszej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Razem z Księdzem Biskupem gościł u nas Ojciec Proboszcz Bruno Kalinowski.
O godzinie 11.20 Ksiądz Biskup spotkał się z całą Siódemkową społecznością uczniowską
i Gronem Pedagogicznym.
Podczas spotkania na sali gimnastycznej Biskup obdarował nas katechezą - czym jest nasza wiara, co daje naszemu istnieniu na Ziemi. Jak być dobrym człowiekiem, jak być dobrym dla innych oraz jak służyć
i dbać o swoich bliźnich.
Dzieci miały wiele pytań do naszego Gościa.
Pytały: Jakie owoce Ksiądz Biskup lubi jeść najbardziej? Co lubi robić gdy ma czas wolny? O której godzinie chodzi spać? Na czym polega „praca” Biskupa?
Na zakończenie Ks. Biskup Wacław Depo udzielił wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracji naszej szkoły błogosławieństwa Bożego.

Nasze wspomnienia ze spotkania z Ks. Biskupem Wacławem Depo:

Agata Mazurek kl. VI a:

Spotkanie z Ks. Biskupem sprawiło, że zaczęłam patrzeć na świat przyjaźnie. Uświadomiłam sobie, że niektóre choroby nie są aż tak straszne, jak się wydają. Dzięki mowie Ks. Biskupa poczułam, że dzieci które są chore, to normalne dzieci, tylko że ich niektóre pragnienia są niemożliwe do spełnienia.

Joanna Panas kl. VI a:

Spotkanie z Ks. Biskupem sprawiło, że lepiej rozumiem hierarchię Kościoła.

Diana Mnich kl. VI a:

Spotkanie z Ks. Biskupem sprawiło, że przekonałam się, że „zawód” księdza wcale nie jest taki „kolorowy”.
Dzięki katechezie Ks. Biskupa zrozumiałam, że warto pomagać i cieszyć się życiem oraz otaczającym nas światem.

Kamila Adamczuk kl. VI a:

Spotkanie z Ks. Biskupem sprawiło, że bliżej poznałam lata szkolne i dorosłe życie naszego Pasterza. Dzięki słowom, które wypowiedział do nas Ks. Biskup zrozumiałam, że należy się uczyć, a w dorosłym życiu być dobrym człowiekiem dla innych ludzi.

Beata Bondyra kl. VI a:

Spotkanie z Ks. Biskupem sprawiło, że dowiedziałam się trochę o codziennym życiu naszego Gościa
i Papieża Jana Pawła II, jak Ks. Biskup doszedł do kapłaństwa oraz na czym polega praca duszpasterska. Słuchając słów Biskupa zrozumiałam, że aby być dobrym i porządnym człowiekiem, to należy żyć zgodnie z przykazaniami. Nie należy też zapominać o modlitwie do Boga.

Anna Sokalska-Wosiek