Dzień Dziecka

1 czerwca 2010 roku uczniowie z naszej szkoły z klas 1-3 wzięli udział w 34 pieszym rajdzie pt. Czerwony Kapturek – Kawęczynek, organizowanym przez PTTK o/Zamość.
Wszystkie dzieci uzbrojone w dobry humor, masę siły i zapału oraz prowiant wyruszyły na trasę po pięknym lesie w okolicy Kawęczynka na naszym Roztoczu.
Trasa była bardzo trudna i długa. Uczniowie wędrowali po wąwozach i leśnych dróżkach, niestety (dla rodziców) na szlaku towarzyszyło im wielkie błoto, co dla większości dzieci było fantastycznym dodatkiem, zabawą a przede wszystkim możliwością wspaniałego ubrudzenia się – bo dziecko szczęśliwe to dziecko ubłocone.
Ale to nie wszystko.
Na mecie rajdu czekało na nich wiele zabawy.
Dzieci samodzielnie mogły sobie upiec kiełbaskę nad ogniskiem.
Organizatorzy zaproponowali szereg konkursów m.in.
Konkurs na piosenkę turystyczną, w którym uczennice kl. IIA wyśpiewały wyróżnienie piosnką „Stokrotka”;
Konkurs na przebranie – Czerwony Kapturek to ja;
Konkurs w dmuchaniu balonów.
Wszyscy uczestnicy rajdu dodatkowo otrzymali słodycze.
Zabawa była wspaniała, uśmiechom nie było końca.
Nasi uczniowie wracali do domów bardzo zmęczeni i ubłoceni, ale przeszczęśliwi.

Anna Sokalska-Wosiek