Dzień Kobiet
6 marca 2009 roku brzydsza połowa naszej społeczności szkolnej w huczny sposób uczciła zbliżający się Dzień Kobiet. Wszystkie Piękne Panie i te duże, i te trochę mniejsze, otrzymały wspaniały bukiet składający się z kwiecia młodzieży męskiej naszej szkoły.

Chłopcy samodzielnie przygotowali uroczysty apel, na którym zaprezentowali swoje zdolności, umiejętności i pasje.
Nad całością przedsięwzięcia czuwały: Pani Marta Słomianowska oraz Pani Małgorzata Bożek.
Repertuar był bardzo bogaty i różnorodny.
Chłopcy ukazali swoje wrażliwe oblicze, wzruszyli dziewczęce serca słowami poezji oraz roztoczyli przed publicznością słodkie dźwięki muzyki klasycznej.
Nie zabrakło też pokazów ich sprawności fizycznej, były walki judo i ju-jitsu, żonglerka piłką nożną oraz hip hopowy taniec pełen akrobatycznych popisów.

Jako, że „śpiewać każdy może” i nasi artyści nie oparli się tej wielkiej pokusie.

Dziewczęta mogły podziwiać ich wokalne umiejętności, gromki śpiew niósł się po sali, a jeden z wykonawców, w ramach dodatkowej atrakcji, zaśpiewał w języku rosyjskim.
Na zakończenie chłopcy przygotowali specjalny numer.

Ośmiu śmiałków poprosiło na parkiet Piękne Panie do walca wiedeńskiego. Taniec wzbudził powszechny zachwyt.
Każda z partnerek została obdarowana również wiosennym tulipanem.

Finał uroczystości przyniósł ze sobą kolejne zaskakujące wydarzenie; na wszystkie dziewczyny posypał się deszcz słodkich cukierków.

Marta Słomianowska