„Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie…”

21 stycznia odbyły się w naszej szkole „Jasełka 2009” pod kierunkiem Pani Haliny Zielonki (nauczyciela religii).
Inscenizację bożonarodzeniową wystawiła klasa V A i V B.
Dzieci przedstawiły tradycyjną szopkę bożonarodzeniową w połączeniu ze współczesnym domem, nauką w szkole i problemem osamotnienia. Dialogi nawiązywały do współczesnych sytuacji bliskich dzieciom i dorosłym.
W przedstawieniu wystąpił chórek złożony z uczniów z klasy IIIA pod opieką Pani Bożeny Greszty (nauczyciela nauczania zintegrowanego). Uczniowie zaśpiewali przepięknie przygotowane kolędy oraz pastorałki.
Dekoracje plastyczne przygotowały Panie:
Marta Słomianowska - nauczyciel plastyki naszej szkoły
oraz Anna Sawiniec-Szczech nauczyciel plastyki z Gimnazjum Nr 1.
Gośćmi zaproszonymi na tę uroczystość były przedszkolaki z Przedszkola Nr 7 wraz ze swoimi opiekunami.
Jasełka przybliżyły najmłodszym istotę „narodzin Pana”, a starszych uczniów oraz dorosłych skłoniły do głębszych refleksji.
Na zakończenie Pani Dyrektor Bożena Piwko złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne oraz tradycyjnie jak co roku podzieliła się opłatkiem z uczestnikami inscenizacji bożonarodzeniowej oraz przybyłymi gośćmi.

Anna Sokalska - Wosiek