New Page 1

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
- ŚWIAT W NASZYM OBIEKTYWIE
PT.: "TE CO SKACZĄ I FRUWAJĄ"

Po raz pierwszy w tym roku nasza szkoła zorganizowała I Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny - Świat w naszym obiektywie pt. "Te co skaczą i fruwają".
Głównym pomysłodawcą i wykonawcą tego przedsięwzięcia była pani Marta Słomianowska.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.
Adresowany był on do starszych uczniów szkół podstawowych Zamościa i okolic oraz wszystkich tych, którzy mogli dowiedzieć się o nim ze stron internetowych LSCDN.

Napłynęło 196 fotografii z następujących szkół:
- Szkoły Podstawowej w Cześnikach
- Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
- Polskiej Szkoły Sobotniej w Glasgow (Szkocja) przy Stowarzyszeniu Nauczycieli, Rodziców i sympatyków Kultury Polskiej w Szkocji "DZIECI DLA PRZYSZŁOŚCI"
- Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zamościu
- Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zamościu
- Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.

4 czerwca 2008 roku Komisja w składzie:
- Stanisław Orłowski (Związek Polskich Artystów Fotografów)
- Marek Jawor (Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne)
- Wiesław Lipiec (Związek Polskich Fotografów Przyrody) przyznała nagrody i wyróżnienia.

Bardzo się cieszymy, że prace naszych uczniów zostały dostrzeżone.
Natalia Namroży z klasy V a zdobyła I miejsce, a jej zdjęcie otrzymało zaszczytny tytuł FOTO 2008.
Prace Łukasza Kulawiaka - klasa VI a oraz Ziemka Słomianowskiego - klasa V a, zdobyły wyróżnienia.

Serdecznie im gratulujemy!!!

Finał konkursu, wręczenie nagród i dyplomów oraz uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej odbył się 11.06.2008 roku w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego.
Podczas tego spotkania mieliśmy zaszczyt gościć pana Stanisława Orłowskiego, który powiedział parę słów o dziecięcych fotografiach, panią Małgorzatę Czuj, która reprezentowała LSCDN oraz panią Krystynę Gruszkę - dyrektora Książnicy, która nam udostępniła miejsce wystawowe.

Pani Bożena Piwko serdecznie wszystkim podziękowała za pomoc w organizacji konkursu oraz wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom, którzy byli mile zaskoczeni atrakcyjnością nagród.

Wystawę będzie można podziwiać do końca lipca 2008 roku.

Marta Słomianowska