I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA ZAMOŚĆ
„Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT”

W dbałości o czystość i piękno polskiej mowy Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu
w dniu 14 lutego 2008r. zorganizowała I międzyszkolny konkurs ortograficzny „Z ortografią za pan brat”.
Konkurs ten adresowany był do uczniów klas IV – VI zamojskich szkół podstawowych.
Okazało się, że nauczycielom - polonistom naszego miasta nie jest obojętna poprawność polskiej pisowni ich uczniów.
Aż 7 szkół zgłosiło chęć uczestnictwa typując po dwie trzyosobowe drużyny.
W konkursie udział wzięły:
Katolicka Szkoła Podstawowa

Poziom wiedzy uczniów był bardzo wyrównany. Wszyscy uczestnicy wykazali się wyśmienitą znajomością zasad polskiej pisowni. Ale podczas wspólnej zabawy w ortografię wyłoniono tych najlepszych.

I miejsce – tytuły Mistrzów Ortografii, puchar i złote medale zdobyły uczennice pani Marty Słomianowskiej
ze Szkoły Podstawowej nr 7 – Karolina Jańczuk, Róża Pupeć, Klaudia Szykuła;
II miejsce – tytuły Wicemistrzów Ortografii i srebrne medale otrzymali uczniowie pań Lucyny Daniłow, Elżbiety Sak, Moniki Kłos ze Szkoły Podstawowej nr 2 – Iwona Panek, Maciej Momot, Aleksandra Kania;
III miejsce – tytuły Znawców Ortografii i brązowe medale wręczono uczennicom pani Moniki Słomianowskiej
ze Szkoły Podstawowej nr 6 – Aleksandrze Ładniak, Magdalenie Jarzębowskiej i Wiktorii Juszczak.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Oprócz zadań drużynowych zaplanowano również konkurencję indywidualną – dyktando, które miało wskazać na najlepszego z najlepszych – Arcymistrza Ortografii szkół podstawowych miasta Zamość.
Mamy zaszczyt ogłosić, że tytuł ten zdobyła uczennica pani Małgorzaty Ostapińskiej z Katolickiej Szkoły Podstawowej – Justyna Bojar.
Za swe umiejętności została nagrodzona pucharem.

Zabawa była wspaniała. Udowodniono, że ortografia wcale nie musi być nudna.

Iwona Zgnilec - artykuł, Marta Słomianowska - zdjęcia