IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
„Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT”
24.03.2011

Już czwarty raz obchodziliśmy w naszej szkole wielkie święto polskiego języka.
Po raz kolejny w murach „Siódemki” spotkali się wszyscy, którym piękna i poprawna polszczyzna nie jest obca.
W obecnym roku szkolnym w szranki stanęli uczniowie z ośmiu zamojskich szkół podstawowych, zabrakło tylko reprezentacji z SP 6 oraz z SP 9.
W konkursie uczestniczyło aż 42 uczniów!
Niektórzy z nich już po raz drugi lub trzeci przyszli do nas, aby przy ortografii się wspólnie zabawić.
„Siódemkę” reprezentowali następujący uczniowie:
Jak zwykle pierwszą konkurencją było dyktando, które pozwoliło wyłonić najlepszego z najlepszych.
Zaszczytny tytuł Arcymistrza Ortografii 2011 zdobyła Aleksandra Szram - uczennica SP 4.
Za swoje osiągnięcie została nagrodzona dyplomem, pucharem oraz nagrodami, wśród których nie mogło zabraknąć książek.
Następnie przystąpiono do konkurencji drużynowych.
Wszyscy się świetnie bawili, nie zapominając jednocześnie o rywalizacji.
Uczestnicy musieli się wykazać znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, bogactwem słownictwa, poprawną pisownią trudnych wyrazów oraz refleksem, gdyż czas przeznaczony na poszczególne konkurencje był ograniczony.
Gdy drużyny uporały się już ze wszystkimi zadaniami, jakie dla nich przygotowano, szacowne jury musiało dostać chwilę czasu na podliczenie punktów i wypisanie dyplomów.
Zaprosiliśmy więc uczestników na „małe co nieco” naszykowane dla nich w stołówce.
Dzięki naszym wspaniałym Rodzicom i ich szczodrości gościna była okazała, a wszystkie zaserwowane słodkości przepyszne.
Pzryjemnie było popatrzeć, jak uczniowie z różnych szkół się integrują.
Na koniec dyrektor naszej szkoły Pani Bożena Piwko odczytała werdykt jury i wręczyła najlepszym medale, dyplomy i nagrody.
Zwycięska drużyna tradycyjnie otrzymała również puchar.

Miło nam ogłosić, że:
III miejsce zajęła drużyna SP 3 w składzie: Katarzyna Tymura, Damian Brzuś i Zuzanna Bednarczuk
II miejsce oraz tytuł Wicemistrzów Ortografii 2011 otrzymała drużyna ze Społecznej SP, czyli: Igor Gospodaryk, Weronika Wiejak i Justyna Wojciechowska.
I miejsce oraz zaszczytny tytuł Mistrzów Ortografii 2011 zdobyła drużyna z Katolickiej SP w składzie: Wiktoria Tymosz, Magdalena Szamik oraz Krzysztof Łoza.

Na koniec głos zabrała Pani Krystyna Brodaczewska – nauczycielka ze Społecznej SP i w imieniu wszystkich gości podziękowała organizatorom za pięknie przygotowany pod względem logistycznym oraz merytorycznym konkurs.
Nie mógłby się on odbyć bez Organizatorów: Pani Marty Słomianowskiej, Pani Marzeny Chmiel oraz Pani Iwony Zgnilec.
Wielką pomocą wykazały się również Pani Anna Sokalska-Wosiek oraz Pani Anna Józefko.
Bardzo dziękujemy!!!

Marta Słomianowska