„Kocie sprawy – 2010”

17 marca 2010 roku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kocie sprawy – 2010” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu przy współpracy Zamojskiego Oddziału Terenowego Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych „EMIR”.
Prace były oceniane w dwóch kategoriach: fotografii i rysunku.
Komisja Konkursowa w składzie: Marta Pfeifer, Marta Margol oraz Andrzej Szumowski, spośród 155 prac fotograficznych oraz 512 prac plastycznych nadesłanych na konkurs z całego kraju wyróżniła aż troje uczniów naszej szkoły.
Nagrodę główną w kategorii – fotografia otrzymał uczeń klasy Va Paweł Czerwiński.
Gabrysia Greszta – kl. Va oraz Rafał Stefaniak – kl. V b otrzymali równorzędne nagrody główne za prace plastyczne.
Wszystkie prace zgłoszone na konkurs wykonane zostały pod opieką pani Marty Słomianowskiej.
Sprawy kotów okazały się nam bardzo bliskie.
Wszyscy uczniowie klas V i VI naszej szkoły chętnie zmierzyli się z tym „mruczącym” tematem.
Przyjazny temat + ciekawa technika plastyczna = sukces!
Serdecznie gratulujemy uczniom wygranych i życzymy im dalszych sukcesów na polu artystycznym.

Marta Słomianowska