Wycieczka do Krakowa

W dniach 17-18 lutego 2010 roku w czasie ferii zimowych odbyła się wycieczka do Krakowa,
w której uczestniczyli uczniowie klas piątych.
Organizatorem tej eskapady była pani Marta Słomianowska, jako opiekun swoje usługi zaoferowała pani Małgorzata Wilkołazka.
Pierwszego dnia obejrzeliśmy w Teatrze Ludowym spektakl „Błysk rekina” w reżyserii Jerzego Fedorowicza.
Głównym tematem tego przedstawienia był problem znęcania się i dyskryminacji. Pomimo tak ciężkiej tematyki oglądaliśmy spektakl z zachwytem.
Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, na których mogliśmy obejrzeć teatr „od podszewki”. Obejrzeliśmy garderoby aktorów, rekwizytornię i pracownie plastyczną, gdzie przygotowuje się dekoracje.
Następnym punktem programu była wizyta w Galerii Handlowej Kazimierz, gdzie najpierw odwiedziliśmy EMPiK, a potem obejrzeliśmy w technice 3D słynny film Jamesa Camerona „Avatara”.
Kiedy opuszczaliśmy salę kinową, był już głęboki wieczór. Udaliśmy się Do miejsca naszego noclegu.
Tam po zakwaterowaniu i zjedzeniu lekkiej kolacji poszliśmy na nocny spacer po Krakowie.
Jeżeli myślicie, że poszliśmy grzecznie spać, to się grubo mylicie.
Najpierw, przez jakiś czas, twórczo przelewaliśmy swoje wrażenia na papier, a potem nas ogarnęło nocne szaleństwo!
Drugiego dnia wyruszyliśmy do Muzeum Narodowego. Tam zwiedzaliśmy wystawę poświęconą polskiej sztuce współczesnej, a potem mieliśmy warsztaty plastyczne, na których mieliśmy w grupach wykonać pracę wyraźnie nawiązującą do jakiegoś obejrzanego dzieła sztuki.
Nasza wycieczka powoli dobiegała końca, jeszcze tylko kilka godzin powrotnej jazdy i w końcu każdy z nas mógł złożyć skołataną głowę na wygodnej podusi i odespać dwie nieprzespane noce.


Marta Słomianowska