V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II zamojskich szkół podstawowych
„Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”

29 kwietnia 2010r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się III etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas drugich „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”.
Wzięły w nim udział 3-osobowe reprezentacje z 10 zamojskich szkół podstawowych: SP nr 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, Społecznej oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Była to już piąta edycja konkursu, którego głównym organizatorem jest dyrekcja oraz nauczyciele kształcenia zintegrowanego: pani Bożena Greszta i pani Anna Pintal ze Szkoły Podstawowej nr 7.
„Liczbowe zmagania” są konkursem opartym w głównej mierze na zabawach liczbowych, w których na pierwszy plan wysuwają się działania matematyczne i logiczne myślenie.
Wśród zadań znajdują się również takie, które wymagają intuicji i fantazji.
Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi dzieci wkraczają w magiczny świat liczb, rozwiązują różnorodne łamigłówki i szarady matematyczne.
Połączenie treści matematycznych, polonistycznych i społeczno – przyrodniczych sprawia, że formuła konkursu staje się dla dzieci bardziej atrakcyjna, wzmacnia pozytywną motywację i zachęca do dalszych poszukiwań.
GRATULUJEMY!
Tych, którzy kochają Kubusia Puchatka i gromadę jego wiernych przyjaciół oraz niestraszne im różnorodne łamigłówki matematyczne zapraszamy za rok!

Anna Pintal