III etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego
dla uczniów klas drugich
„Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”

14 kwietnia 2011r. w naszej szole odbył się III etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego
dla uczniów klas drugich „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”.
Wzięły w nim udział 3-osobowe reprezentacje z 8 zamojskich szkół podstawowych:
SP nr 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10 oraz Społecznej.
Była to już szósta edycja konkursu, którego głównymi organizatorkami są nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: pani Bożena Greszta i pani Anna Pintal ze Szkoły Podstawowej nr 7.
„Liczbowe zmagania” są konkursem opartym w głównej mierze na zabawach liczbowych,
w których na pierwszy plan wysuwają się działania matematyczne i logiczne myślenie.
Wśród zadań znajdują się również takie, które wymagają intuicji i fantazji.
Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi dzieci wkraczają w magiczny świat liczb, rozwiązują różnorodne łamigłówki i szarady matematyczne.
Połączenie treści matematycznych, polonistycznych i społeczno – przyrodniczych sprawia, że formuła konkursu staje się dla dzieci bardziej atrakcyjna, wzmacnia pozytywną motywację i zachęca do dalszych poszukiwań.

Zwycięzcy tegorocznej edycji:
I miejsce zajęła drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2,
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8.
Pozostałe szkoły również dzielnie walczyły, dlatego przyznane zostały im zasłużone czwarte miejsca.
    Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez:
  • Małopolską Hodowlę Roślin – Hbp Sp. Z O.O.,
  • Hurtownię „Mors”,
  • PGE Obrót S.A. Oddział w Zamościu,
  • W. Brodziak, M. Bereżański METBUD,
  • L.M. Kozak METALBUD
  • Hurtownię Elektryczną PPH EL-MAX.
Sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy, a dzieciakom gratulujemy wspaniałej wiedzy!

Tych, którzy kochają Kubusia Puchatka i gromadę jego wiernych przyjaciół oraz niestraszne im różnorodne łamigłówki matematyczne zapraszamy za rok!

Anna Pintal