"Legiony to żołnierska nuta..." - konkurs plastyczny

Z okazji 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Klub Garnizonowy w Zamościu zorganizował konkurs plastyczny pt.: "Legiony to żołnierska nuta...".
Prace wykonane przez uczniów miały w założeniu kłaść szczególny nacisk na historię polskiego oręża
oraz treści patriotyczne.
Ponieważ w naszej szkole tematyka ta jest nam wszystkim bardzo bliska,
uczniowie klas starszych pod opieką pani Marty Słomianowskiej
przygotowali swoje propozycje prac plastycznych.

Część z nich wykonano techniką tradycyjną, stosując kredki ołówkowe, bambino lub pastele,
inne wykonano w nowatorskiej technice.
I właśnie to niekonwencjonalne podejście do tematu zyskało uznanie komisji konkursowej, która za oryginalne przedstawienie Orła Białego przyznała tytuł laureata uczennicy kl. IV b - Hani Borek, która oprócz dyplomu otrzymała MP3 i przenośne radio.

Dwoje innych uczniów tej klasy: Kamila Kliza i Adam Mazurkiewicz zdobyło wyróżnienia specjalne.

Cieszymy się z sukcesów naszej młodzieży i z tego, że treści patriotyczne są jej szczególnie bliskie.

Marta Słomianowska