Dzień Edukacji Narodowej - Święto pracowników oświaty

14 października 2009 roku nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej.
W uroczystej atmosferze uczniowie składali swoim nauczycielom życzenia i kwiaty.
W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na uroczystości przygotowanej
przez uczniów klasy IVA, VA i VB pod opieką Pani Małgorzaty Wilkołazkiej, nauczyciela matematyki
i Pani Katarzyny Bedy, nauczyciela muzyki.
Uczniowie przedstawili trudy ucznia i nauczyciela w szkole, okrasili to wspaniałym humorem oraz jeszcze wspanialszymi piosenkami.
Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę i wystawę prac plastycznych uczniów z klas I-VI „Nasi Nauczyciele”,
wykonali także kartki dla naszych emerytowanych nauczycieli, które zostały wysłane pocztą.

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa, bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie, jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Anna Sokalska-Wosiek