10 listopada 2010 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony
92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tym dniu wszyscy uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej na uroczystości przygotowanej przez uczniów z klasy V A pod opieką Pani Małgorzaty Wilkołazkiej.
Uczniowie przepięknie recytowali poezję patriotyczną oraz przedstawili krótki zarys historyczny dziejów naszego państwa.
Recytacji towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina oraz pieśni patriotyczne.
Anna Giecko uczennica kl. VI B, przygotowana przez Panią Katarzynę Będę, zaśpiewała piosenkę, która przyniosła jej wyróżnienie w Konkursie Poezji i Pieśni Niepodległościowej w kategorii soliści – wokaliści.
Dekoracje plastyczne zawdzięczamy Pani Marcie Słomianowskiej,
Pani Beacie Stasiuk oraz Pani Marcie Kuryło.
Po uroczystości Pani Dyrektor Bożena Piwko prosiła o aktywne uczestnictwo uczniów klas IV-VI
wraz z wychowawcami na uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, które odbędą się na Rynku Wielkim przed Ratuszem w Zamościu 11 listopada.

Anna Sokalska - Wosiek