Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

31 maja 2010 roku Czerwony Kapturek (Kamila Adamczuk kl. VA) obchodził urodziny
i zaprosił swoich przyjaciół z krainy książek - biblioteki na miły poczęstunek i herbatkę.
Odwiedzili go:
Kopciuszek (Zuzia Kasprzak kl. VIA), Jaś (Adrian Baranowski kl. VIA) i Małgosia (Kinga Wolska kl. VI A).
Złożyli Czerwonemu Kapturkowi życzenia oraz wręczyli prezenty – przepiękne książki.
Rozmawiali jak to wspaniale jest być znanym i tak bardzo kochanym wśród wielu dzieci i dorosłych.
Ale na urodziny Czerwonego Kapturka zawitali także uczniowie z klasy I A, na których czekała wielka niespodzianka, albowiem w tym dniu, na urodzinach Czerwonego Kapturka zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Każdy uczeń z klasy IA złożył uroczystą przysięgę a następnie został pasowany na czytelnika
Krainy przygody i fantazji przez nauczyciela bibliotekarza Annę Sokalską-Wosiek.
Potem Czerwony Kapturek wręczył dyplomy oraz zakładki do książek i zaprosił wszystkich do BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Anna Sokalska-Wosiek