Wrzesień 1939 roku – Pamiętamy!

30 września 2009 roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający wydarzenia września 1939 roku.
W tym roku mija 70 lat od tragicznych wydarzeń napaści Niemiec hitlerowskich
i armii radzieckiej na nasz kraj.
W tym miesiącu wspominamy także okrutnie pomordowanych Polaków w Katyniu, Miednoje i Ostaszkowie, tragicznie poległych mieszkańców Warszawy w powstaniu warszawskim.
Upamiętniamy powołanie Polskiego Państwa Podziemnego w dniu 27 września.
Uczniowie klasy VI A pod opieką Pani Małgorzaty Drozd (nauczyciel historii) i Pani Iwony Kurzempy (nauczyciel języka angielskiego) oraz Pani Anny Gregorowicz i Beaty Stasiuk (nauczyciele świetlicy) przygotowali piękną uroczystość upamiętniającą i przybliżającą tragiczne chwile z naszej historii.
Opowiedzieli słowami poezji i pieśni chwile dramatyczne, tragiczne wydarzenia z września 1939 roku,
z życia naszych dziadków i pradziadków, naszych rodziców.

Wszyscy zgromadzeni na apelu oddali hołd TYM, którzy walczyli o wolność naszej OJCZYZNY.

Anna Sokalska-Wosiek