Wizyta w schronisku

Dzieci z klas I-III naszej szkoły pod opieką świetlicy szkolnej w listopadzie 2009 roku przeprowadziły zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na potrzeby schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu.
Zebrano 170 zł 50 gr.
Za tę kwotę zakupiono ponad 70 kg karmy dla psów.
Ponadto uczniowie klasy IV B przekazali: 4,5 kg kaszy; 1 kg płatków, 1 kg karmy, 1kg makaronu.

Dnia 29 stycznia 2010 roku uczniowie z klasy III a oraz uczniowie, którzy brali aktywny udział w akcji
wraz z opiekunami, przedstawicielem szkolnej gazetki SIÓDEMKA i rodzicami
zawieźli zakupione i zebrane artykuły spożywcze do Schroniska dla Bezdomnych Psów.
Pogoda była ładna, był lekki mróz i świeciło piękne słońce.
Po przybyciu na miejsce najpierw oglądali psy zamknięte w różnych klatkach. Zauważyli, że w schronisku funkcjonują szpital i zimowe pomieszczenia dla zwierząt.
Uczeń klasy IV a - Szymon przeprowadził wywiad z panem Piotrem Łachno - kierownikiem schroniska. Oprócz tego każdy uczeń miał jakieś ważne i ciekawe pytanie.
Cała grupa dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy o życiu zwierząt w schronisku.
Następnie zrobiono pamiątkowe zdjęcia.
Zadowoleni z wycieczki, ale zasmuceni losem psów, powrócili do szkoły.
Z pewnością będą często wspominać to miejsce.

Anna Gregorowicz