Święto Szkoły

W tym roku święto naszej szkoły obchodziliśmy 23 października. To już 64 rocznica powstania „Siódemki”.

Podczas uroczystości towarzyszyli nam zaproszeni goście:
Pani Alicja Dubel – Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Zamościu,
Pan Leszek Łuczka – Przewodniczący Osiedla Promyk,
Pan Krzysztof Lewkowicz – Radny Miasta Zamość.

Przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Bożena Piwko. Część artystyczną przygotowali wybrani uczniowie naszej szkoły ze wszystkich klas pod opieką i kierunkiem Pani Marty Słomianowskiej. Oprawę muzyczną i plastyczną również zawdzięczamy Pani Marcie Słomianowskiej.

Uroczystość przebiegała pod hasłem: „Kim będę?”.
To właśnie przygotowana część artystyczna miała pomóc w odnalezieniu odpowiedzi na niezwykle trudne pytanie, dotyczące przyszłości naszych uczniów.

Prowadzący uroczystość Piotr Budzyński i Joanna Panas opowiedzieli w skrócie losy naszej szkoły.
Mikołaj Dłuś i Martyna Lewkowicz przedstawili losy niektórych absolwentów, którzy już wybrali swoją drogę życiową.

Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali kilka popularnych zawodów. Wyrecytowali wiersze m.in. o: krawcowej, fryzjerce, sprzedawczyni, aktorze, listonoszu, piekarzu, kominiarzu, lekarzu, pielęgniarce oraz strażaku.

Dzięki pięknej oprawie muzycznej nasze święto było wspaniałą zabawą dla wszystkich zgromadzonych.
Dzieci wykonały piosenki: Krzysztofa Krawczyka „Parostatek” i zespołu Skaldowie „Medytacje wiejskiego listonosza” oraz do melodii piosenki zespołu Dwa Plus Jeden „Chodź pomaluj mój świat” ułożono nowe słowa
i powstała piosenka: „Chodź pomaluj swój świat”, która została wyśpiewana przez wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości na zakończenie uroczystości.

Anna Sokalska-Wosiek