Ulicznicy
Klasycy zamojskich ulic

Zamojski Dom Kultury postanowił wydać publikację poświęconą patronom zamojskich ulic, którzy mieli związek z literaturą bądź poezją.
Ośmioro uczniów z naszej szkoły podjęło się zadania przygotowania krótkiej noty biograficznej o życiu i twórczości wielkich ludzi związanych z literaturą, których nazwiska możemy odnaleźć na tabliczkach zamojskich ulic.
Wśród nich znaleźli się: Iwona Greszta, Karolina Jańczuk, Justyna Drankowska, Małgorzata Neścior, Magdalena Ilczuk, Mateusz Żywko, Krystian Juśko oraz Agnieszka Tryczyńska. Uczniowie nasi zostali otoczeni opieką pani Marty Słomianowskiej.
24 maja 2008 roku podczas ULICY POETYCKIEJ odbyła się promocja książki pt. "ULICZNICY. Ulicą by poznać człowieka".
Wszyscy zgromadzeni autorzy mogli zaprezentować siebie, bądź pisarza, któremu poświęcili swoje noty biograficzne.
Zanim odbyła się promocja, cały dzień poświęcony został na kontemplacje poezji śpiewanej, na studio reportażu oraz na koncert Sambora Dudzińskiego.

Marta Słomianowska