VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

Tradycją naszej szkoły stała się organizacja międzyszkolnych turniejów wiedzy o Unii Europejskiej.
14 maja 2008 r. odbyła się już VI edycja tego konkursu. Za jego organizację odpowiedzialne były panie uczące języków obcych - pani Iwona Kurzempa i pani Marta Kuryło.
Oprócz "Siódemki" do zawodów przystąpiły jeszcze trzy szkoły: SP 4, SP 8 oraz SP 10.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI b: Justyna Drankowska, Karolina Jańczuk i Mateusz Żywko.
Atrakcją całego przedsięwzięcia było jedno z zadań konkursowych, które polegało na zaprezentowaniu piosenki charakterystycznej dla jakiegoś państwa należącego do wspólnoty.
Przy ocenie brano pod uwagę dobór repertuaru, oprawę muzyczną, charakteryzację oraz ruch sceniczny.
Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie SP 8, którzy zdobyli maksymalną ilość punktów.
Agnieszka Załoga, Katarzyna Panek, Beata Lizut oraz Kuba Piotrowski z naszej szkoły również zaprezentowali się znakomicie.
Wszystkie drużyny wykazały się wielką wiedzą o Unii Europejskiej, lecz najlepszymi okazali się nasi zawodnicy, którzy zdobyli I miejsce!!!
II miejsce przypadło SP 8, III-miejsce SP 4 i na IV miejscu uplasowała się drużyna z SP 10.
Ponieważ bardzo przykładamy uwagę do dobrej atmosfery, tradycyjnie przygotowaliśmy mały poczęstunek dla wszystkich.
Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, uczestnicy dostali atrakcyjne nagrody i dyplomy, uczniowie różnych szkół mieli kolejną okazję, aby się zintegrować.