Zawitało do nas Wojsko Polskie

2 lutego 2010 roku na prośbę Samorządu Uczniowskiego przybyli do naszej szkoły
żołnierze Wojska Polskiego 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.
Dowódca jednostki ppłk Piotr Fajkowski wydelegował do nas
st. chor. Jacka Matuszewskiego i st. sierż. Waldemara Kostka.
Spotkanie zorganizowano w ramach „Spotkań z ludźmi z ciekawym zawodem- pasją”.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III A, IV A i IV B.
Podczas swojej prezentacji przybyli goście opowiedzieli o codziennych obowiązkach żołnierza Wojska Polskiego.
Wspomnieli o tym, co spowodowało, że poczuli powołanie do służby wojskowej. Mówili o początkach swojej pracy oraz o tym, jakie szkoły należy ukończyć, żeby wstąpić do wojska.
Opowiedzieli o niezwykle ciężkiej, niebezpiecznej i wymagającej wielkiego poświęcenia pracy żołnierza.
Pan Jacek opowiedział o swojej misji w Kosowie, poprzez pokaz zdjęć starał się przybliżyć sytuację tamtejszej ludności.
Żołnierze przekazali dzieciom upominki: sucharki żołnierskie, foldery oraz zaprosili uczniów na Dni Otwarte Wojska Polskiego w Zamościu w Koszarach.
Dzieci bardzo chętnie włączyły się w rozmowę z żołnierzami, zadawały mnóstwo pytań.
Uczniowie byli zachwyceni wizytą przybyłych gości.

Anna Sokalska - Wosiek